Archowum tagów: zęby

Lip 08

Warto dbać o zęby, gdyż ich zły stan ma wpływ na cały nasz organizm i może przyczynić się do powstania niebezpiecznych chorób

Ostatnio nauka poczyniła wielkie postępy. Dzięki licznym wynalazkom dzisiaj możemy dbać o zdrowie zębów niesłychanie skuteczniej niż jeszcze parę lat temu. Mnóstwo osób wybiera aparaty na zęby, które choć są niekomfortowe potrafią dać niesamowite efekty.

Cze 07

Zadbaj o swój uśmiech – czyli jak postępować kiedy zauważymy problemy z zębami?

Postępujące sukcesy w medycynie dają nam coraz większe możliwości. Jesteśmy w stanie przeprowadzać z powodzeniem skomplikowane operacje czy też znacznie polepszyć komfort naszego funkcjonowania. Postęp nie ominął również takich dyscyplin jak stomatologia czy też ortodoncja. Większości z nas dentysta nie kojarzy się zbyt pozytywnie.

Lut 23

W jaki sposób prawidłowo należy dbać o stan swoich zębów, z jakich powodów przeglądy kontrolne u dentysty mają takie znaczenie?

Problemy z próchnicą zębów występują bardzo często, i to wśród dzieci i wśród dorosłych. Powodów takiego stanu rzeczy będzie kilka. Po pierwsze ogromny wpływ na zęby będzie miała nieodpowiednia dieta. Jeżeli ktoś w miejsce warzyw i owoców będzie wybierał gazowane napoje lub słodycze, to jest zupełnie zrozumiałe, że pojawiają się u niego dziury. Jest to w szczególności powszechne w przypadku małych dzieci, jakie już samodzielnie używają szczoteczek, lecz równocześnie nie do końca poprawnie szczotkują zęby.

Lut 09

Jakie zalety mają implanty zębowe

Implanty zębowe to protezy dentystyczne, mające na celu wypełnić częściowy ubytek zęba w jamie ustnej. Protezy te mogą zbudować koronę zębową w szczęce, przez co decydują się na nie także osoby, które chcą mieć zupełnie nowe zęby. Poza tym posiadają wiele zalet.

Sie 02

Jaką pastę do zębów stosować?

Wizyta u dentysty rzadko należą do przyjemnych dla zwykłych ludzi, stąd jeśli się da lepiej jej unikać. W dwudziestym pierwszym wieku ogrom kłopotów ze zdrowiem, choćby dziąseł czy z kłopotami z próchnicą mogą pomóc błyskawicznie i efektywnie rozwiązać wykwalifikowani fachowcy. Lepiej jednakże czasami powziąć pewne działania zapobiegające poważnym problemom z zębami, jakie może powodować zarazem mała troska o zęby, jak i zbytek fluoru.

Starsze posty «