Archowum tagów: zdrowie

Wrz 15

Jaką pastę do zębów stosować?

Odwiedziny u stomatologa nieczęsto zaliczają się do przyjemnych dla zwykłych ludzi, stąd jeśli się da dobrze jej uniknąć. W dzisiejszych czasach sporą liczbę problemów ze zdrowiem, chociażby dziąseł czy z problemami z próchnicą są w stanie pomóc błyskawicznie i efektywnie rozwiązać wykwalifikowani specjaliści. Lepiej jednakże czasem powziąć konkretne działania zapobiegające poważnym kłopotom z zębami, które może sprawiać zarazem niedbałość o zęby, jak i zbytek fluoru.

Wrz 12

Cztery istotne suplementy

Od dawna wiadomo, że warto kupować suplementy witaminowe. Wiele produktów sprzedawanych na naszym rynku umie korzystnie wpłynąć na nasz wygląd oraz zdrowie, mimo że nie są normalnymi lekarstwami. W tym wpisie opisujemy cztery ciekawe egzemplarze, które są warte zakupu. Da się je z łatwością zamówić przez sieć.

Wrz 11

Kiedy zwykle można liczyć na pomoc endokrynologa?

Dzisiejsze tempo życia jest nierzadko jednym z bodźców, które mogą powodować przeróżnego rodzaju kłopoty ze zdrowiem. Warto jednak mieć świadomości, że ogromna liczba dolegliwości, za które standardowo oskarżamy przemęczenie czy nerwy, może mieć przyczynę hormonalną. Wiele osób narzeka np. na drażliwość czy zmienność nastrojów – po szczegółowym zbadaniu przez doświadczonego lekarza okazuje się jednak, że te symptomy powodowane są właśnie przez wadliwe działanie gruczołów. Nie można jednak za wszelkie problemy z przemęczeniem czy utratą wagi obwiniać tylko hormonów. Takie problemy mogą mieć wiele innych przyczyn – żeby jednak mieć świadomość, w jakich wypadkach rola hormonów jest znacząca, dobrze jest pamiętać o najczęściej spotykanych symptomach zewnętrznych, które mogą świadczyć o niedomaganiach hormonalnych.

Wrz 10

Pragniesz rozpocząć swoją przygodę ze sportem? Już w tej chwili zainwestuj w bieżnie Kettler bądź zapisz się na kurs karate, gdzie wszyscy zakładają kimona!

Aktywny tryb życia prowadzi coraz więcej polaków, jest to niewątpliwie dobra nowina, ponieważ ruch to zdrowie. Multum ludzi uprawia jogging, nordic walking lub jeździ na rowerze, aczkolwiek są to aktywności, które możemy praktykować przy ładnej i słonecznej aurze.

Wrz 09

W jaki sposób najlepiej dbać o zdrowie swoje i najbliższych?

We współczesnych czasach stres i powszechna komputeryzacja bardzo ma wpływ na tryb życia. Ponieważ z jasnych przyczyn nie można cofnąć się w czasie, rewelacyjnym sposobem na zadbanie o własne zdrowie i wytrzymałość jest regularne i niezbyt intensywne, ale sprawiające przyjemność ćwiczenia.

Starsze posty «