Archowum tagów: wzrok

Kwi 22

Najważniejsze informacje na temat zaćmy, współcześnie stosowane techniki jej leczenia

Wzrok to dla każdego człowieka podstawowy narząd, jakim można odbierać świat. Lecz upływające lata lat, postępujące choroby i brak troski o oczy mogą spowodować, że u wielu osób pojawiają się kłopoty z ostrym widzeniem.

Mar 23

Najlepsze sposoby dbania wzrok

Wzrok jest bez wątpienia jednym z najistotniejszych ludzkich zmysłów. Warto dbać o oczy, przede wszystkim dziś, gdy są one stale narażone na bardzo niebezpieczne schorzenia, jakie są owocem przede wszystkim długich godzin spędzonych przed ekranem komputera lub sztucznego światła. Jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób jest zaćma, jaka może doprowadzić do całkowitej ślepoty.

Lut 05

Kiedy oczka „uciekają”, czyli o czym powinniśmy wiedzieć na temat zeza

Oko to najbardziej istotny narząd receptorowy człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu dokładnie dzięki oczom. One sprawiają, że patrzymy na świat i jego piękno. Dlatego tak ważne jest, byśmy troszczyli się o ten narząd – zwłaszcza u najmłodszych. Nieleczone wady wzroku, np. zez – nie tylko powodują dyskomfort, czy obniżenie samooceny, ale mogą spowodować niedowidzenie.

Sty 08

Czym jest astygmatyzm oraz czy można go zwalczyć?

Astygmatyzm jest wadą wzroku, która zdarza się dość często. Czasem występuje w kombinacji z dalekowzrocznością czy krótkowzrocznością, a wynika z braku symetryczności rogówki. Chodzi o to, że prawidłowa rogówka ma okrągły kształt, zaś u astygmatyków jest silniej zakrzywiona.

Wrz 20

Zastosowanie laserów w okulistyce

Zdobycze techniki z sukcesami stosowane są w praktycznie wszystkich dziedzinach, także w medycynie. Dzięki temu obecnie można leczyć o wiele więcej chorób.

Starsze posty «