Archowum tagów: wzrok

Wrz 26

Najważniejsze informacje na temat zaćmy, współcześnie stosowane techniki jej leczenia

Wzrok to dla ludzi główny narząd, jakim odbiera się świat. Lecz upływające lata lat, postępujące schorzenia i brak troski o wzrok mogą spowodować, że u niejednej osoby zaczynają się pojawiać problemy z ostrością widzenia.

Wrz 01

Kiedy oczka „uciekają”, czyli o czym powinniśmy wiedzieć na temat zeza

Narząd wzroku to najcenniejszy narząd człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie przez oczy. One sprawiają, że poznajemy świat i jego wspaniałości. Dlatego tak znaczące jest, byśmy nie zaniedbywali wad wzroku – szczególnie u naszych pociech. Nieleczone wady wzroku, np. zez – nie tylko ograniczają sprawność, ale mogą spowodować poważne konsekwencje.

Lut 26

Czym jest astygmatyzm oraz czy można go zwalczyć?

Astygmatyzm to wada wzroku, która zdarza się dosyć często. Niekiedy zdarza się w kombinacji z dalekowzrocznością czy krótkowzrocznością, a bierze się z braku symetryczności w rogówce. Chodzi o to, że prawidłowa rogówka ma okrągły kształt, natomiast u astygmatyków jest silniej zakrzywiona.

Wrz 20

Zastosowanie laserów w okulistyce

Zdobycze techniki z sukcesami stosowane są w praktycznie wszystkich dziedzinach, także w medycynie. Dzięki temu obecnie można leczyć o wiele więcej chorób.

Lip 12

Optyk Toruń cieszy się wspaniałymi opiniami wśród pacjentów

Badanie wzroku Toruń umożliwia w każdym momencie

Im prędzej dostrzeżemy, że z naszymi oczami dzieje się coś złego, tym większa będzie szansa, że uda nam się zareagować na czas, a co się z tym wiąże, że będziemy mieli ewentualność zatrzymać rozwój choroby, albo przynajmniej bardzo go spowolnić.

Starsze posty «