«

»

Kwi 02

W dzisiejszych czasach mnóstwo maluchów zbyt wiele czasu spędza przed komputerem – rodzice muszą jakoś z tym walczyć

Nadeszły czasy, kiedy mama z tatą nie są zmuszeni już niemal siłą zabierać pociechy na obiad z podwórka, ponieważ te grały na podwórku z kolegami. Obecnie dzieci wolą na okrągło siedzieć z laptopem i grać.

To za pomocą internetu rozmawiają z kolegami, a podwórkowe zabawy powoli umierają – są wspomnieniami poprzedniej ery.

sternik
Autor: Polska Zielona Sieć
Źródło: http://www.flickr.com
obozy jeździeckie
Dzisiaj zadaniem rodziców najczęściej jest zainteresowanie malucha innymi zajęciami, tak aby chciał zostawić tablet. Możemy zaciekawić naszego malucha przeróżnego rodzaju zajęciami po szkole. Przykładowo może być to klub jazdy konnej. Szkrab może pokochać jazda konna miłością totalną i pragnąć spędzać większość czasu w stadninie. Będzie to dobra informacja, ponieważ nie będzie stale grał na komputerze i częściej będzie przebywać na zewnątrz. Zatem z miłości do koni widoczne są tylko plusy.
Dobrym planem będą też obozy jeździeckie. Mamy możliwość wysłać na nie nasze dziecko, gdy będzie już trochę starsze. Wówczas może jechać przykładowo na kilkanaście dni w okresie lata. Jeśli mu się spodoba, to prawdopodobnie będzie już stałym bywalcem takich obozów. Na takich zgrupowaniach pewnie będzie się dobrze czuć, ponieważ będą go otaczać rówieśnicy, którzy posiadają takie samo zainteresowanie.

Zatem będzie to obiecujący początek do pogawędek oraz zawierania nowych przyjaźni. I na obozie jeździeckim będzie mógł prawie cały czas przebywać z końmi. Troszczyć się o nie, karmić oraz doskonalić sztukę jeździecką.