«

»

Lut 20

Sprzyjające zdrowiu dodatki do dań na co dzień

Kilkadziesiąt lat temu niemiecka badaczka opracowała dietę, która do dzisiaj przestrzegana jest przez rzesze ludzi na całym globie. Chodzi mianowicie o dietę doktor Budwig, której działanie oparte jest na przyswajaniu oleju lnianego. Jest to dieta zdrowotna, choć czasami można ją też traktować jako dietę na odchudzanie. Jej najważniejszym elementem, oprócz przyjmowania oleju tłoczonego na zimno, jest jedzenie jedynie naturalnych artykułów.

warzywa smażone na oleju lnianym
Autor: Lablascovegmenu
Źródło: http://www.flickr.com
O ile to wykonalne, należy usunąć z diety artykuły wysoko przetworzone. Dobrym rozwiązaniem jest także zamiana szeroko dostępnego pszennego pieczywa na ciemne. Ogromnie ważne jest też to, by całkowicie wyeliminować przyjmowanie tłuszczów odmiennych niż te zawarte w oleju lnianym. Może to bowiem przyczynić sie do nadmiernego tycia, a także w znacznym stopniu osłabić działanie całej kuracji.

Przyjmowanie oleju
Olej lniany (na temat oleju lnianego w podczas stosowania diety przyswaja się w rozmaitych dawkach. Ich wielkość zależy w dużej mierze od stanu zdrowia. Dla ludzi zdrowych będzie to kilka łyżek oleju na dzień. Z uwagi na postać oleju dobrze jest przyjmować go w innej postaci niż standardowa. Dieta dr Budwig zaleca przyswajanie oleju w formie pasty. Tworzy się ją miksując olej z chudym serem białym. Tak przystosowany olej przyswaja się dużo łatwiej niż w naturalnej formie. Jest również znacznie bardziej apetyczny.

Wejdź do serwisu i dowiedz się również (https://www.podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-gliwice/), czy nasz następny artykuł wydaje się być ciekawy. Będzie nam także niezmiernie przyjemnie, jeżeli napiszesz opinię.

Dla osób chorych zalecane jest stosowanie mniejszych dawek oleju. Istotne jest, by w każdej sytuacji pamiętać o wyeliminowaniu tłuszczów zwierzęcych i innych z codziennego jadłospisu.

Efekty
Jest dużą liczbę publikacji w temacie pozytywnych skutków diety dr Budwig. Wiadome jest także, że stosuje ją dużo osób chorych na choroby nowotworowe.

Czy zaciekawił Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to idź dalej krioterapia kraków i przeczytaj tam kolejne zajmujące wątki. Nie zwlekaj!

Korzystnego działania w schorzeniach typu nowotworowego jak na razie wystarczająco nie udowodniono. Dieta ta ma jednak bardzo korzystny wpływ na samopoczucie wielu ludzi, cierpiących na rozmaite dolegliwości. Wynika to przede wszystkim z faktu, że olej budwigowy (tu więcej: olej budwigowy na jest najlepszym źródłem kwasu omega-3, który jest niezwykle istotnym elementem dla całego ludzkiego organizmu. Warto również wspomnieć, że dietę opartą na oleju budwigowym dobrze jest stosować przez całe życie, ponieważ czasowe stosowanie nie będzie miało tak pozytywnych i trwałych efektów.