«

»

Sty 02

Wszelakiego typu gry militarne to ciekawy sposób spędzania naszego czasu

Militaria to obecnie bardzo popularny temat wśród wielu młodych ludzi. Fascynacja młodych chłopców militariami i sprzętem wojskowym ma miejsce od wieków. Powołuje się różnego typu stowarzyszenia, które zrzeszają tego typu hobbystów i miłośników broni. Często stowarzyszenia takie promują rożnego typu postawy patriotyczne bazując na dyskusjach i zabawach w różnego typu wojny.

Militaria
Autor: The Joint Multinational Training Command Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz licznych publikacji tematycznych i informacyjnych związanych z technologią wojskową, starają się też edukować młodzież poprzez lekcje historii oraz dla bardziej doświadczonych członków organizują “bitwy” naśladujące historyczne walki zbrojne.

Podczas takich akcji używa się starych wojskowych samochodów, ubiera w odpowiednie stroje, często szyte na zamówienie na podstawie archiwalnych projektów, ponadto oczywiście używa się broni palnej, jednak takiej, która została pozbawiona cech bojowych.

W Polsce wszystkie osoby pełnoletnie, ma możliwość zakupienia pojazdów bojowych czy broni, która została w taki sposób przerobiona, żeby nie stanowić zagrożenia.

Można więc uprawiać tego typu hobby właściwie wszędzie, nawet w małych miejscowościach, w których nie ma akurat klubu wojskowego. Wystarczy zebrać kilku znajomych i zakupić trochę sprzętu i ubrań. Militaria można kupić nawet przez internet, nie wychodząc z domu.

Sprzęt taki jest teraz ogólnie dostępny. Bez problemu można zakupić karabinki, pistolety na ślepe naboje, lornetki, noże, kamizelki taktyczne, noktowizory i wiele innych. W małych miejscowościach istnieje także możliwość powołania czegoś w rodzaju stowarzyszenia i spróbować zorganizować piknik wojskowy.

Odzież militarna
Autor: U.S. Army
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle w takich miasteczkach nie ma zbyt wiele atrakcji i jakiekolwiek takie działanie, jeśli tylko jest dobrze pomyślane i zaplanowane ma szansę na sukces i rozgłos.

Mieszkańcy chętnie przyjdą zobaczyć duże maszyny wojskowe, zwłaszcza jeśli do tego wszystkiego będą mogli postrzelać z broni na strzelnicy, czy zabawić się w wojnę na odpowiednio przygotowanym poligonie. Wiele takich działań może być też wspomaganych przez różne dofinansowania, można postarać się o dotację itp.. Może być to duża szansa na promocję małej miejscowości.