«

»

Lut 19

Psychika też przeżywa kryzys

Problemy ze snem jest to bardzo szeroka grupa, obejmująca właściwie wszystkie negatywne objawy związane ze snem. Z jednej strony męcząca jest bezsenność, czyli nierzadko całkowita niezdolność do zaśnięcia; z drugiej strony zbyt długie spanie także jest szkodliwe. Przykładem zaburzenia snu jest również narkolepsja, objawiająca. Jednym z bardziej niebezpiecznych zaburzeń snu jest somnambulizm, czyli lunatykowanie. Objawia się to chodzeniem w czasie snu i jest o tyle groźne, że taka osoba może skądś spaść doznać obrażeń.

terapia dla par
Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com
Psychoterapia par, jak sama nazwa wskazuje, skierowana jest do dwojga ludzi. W przeważającej liczbie są to małżeństwa lub związki partnerskie. Jest wówczas do czynienia z tak zwaną terapią małżeńską. Psychoterapia par to nie jedynie, jak mogłoby się wydawać, terapia skierowana do ludzi w związku. Aspektem, który jjest decydujący, nie jest poziom zażyłości łączący dane osoby, a raczej chęć rozpoczęcia terapii. Celem nadrzędnym psychoterapii par jest analizowanie relacji łączącej dwojga ludzi wraz z próbą naprawienia ewentualnych problemów. Na terapię tą może się więc wybrać również para przyjaciół czy krewnych, jeśli tylko jest taka potrzeba. Terapia małżeńska charakteryzuje się tym, że koncentruje się na właściwych dla małżeństw kłopotach, do jakich należą przykładowo problemy na tle seksualnym, różnego rodzaju kłótnie czy rutyna (informacje dodatkowe).

depresja
Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Żyjemy pod wielką presją. W pracy bez przerwy jesteśmy poganiani przez szefa. Czujemy również nad sobą nieprzyjemny oddech konkurencji. W życiu codziennym kłopotów dokładają nam bliscy. Nieustannie jesteśmy niezadowoleni. Podobny styl życia nierzadko prowadzi do ciężkich schorzeń psychicznych, choć nikt nie chce się do tego przyznać. Musi się stać coś naprawdę poważnego, abyśmy z własnej woli zahaczyli o gabinet psychoterapii Wrocław.

Ogólnie leczenie zaburzeń depresyjnych występuje w dwóch odmianach. W przypadkach zaawansowanych i ciężkich potrzebna jest pomoc psychiatry poprzez leczenie farmakologiczne. W stadiach wcześniejszych jednak często wystarczająca okazuje się psychoterapia. Polega ona w dużej mierze na regularnym kontakcie pacjenta ze specjalistą. Może mieć charakter krótko- lub długoterminowy, w zależności od potrzeb i typu zjawiska. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „psychoterapeuta Kraków” można otrzymać informacje także dotyczące leczenia depresji za pomocą psychoterapii – użyteczne źródło.