«

»

Gru 04

Propozycja na wczasy na rowerach

Projekt na urlop na rowerze jest wspaniały dla ludzi aktywnych. Jak Polska długa i szeroka, rowerem można trafić wszędzie. A w niektóre miejsca na dwóch kółkach warto się wybrać wyjątkowo. Eskapada rowerowa jest także doskonałym rozwiązaniem na spędzenie czasu na łonie natury, również poznanie oryginalnych romantycznych lokalizacji, które na co dzień omijamy. W Polsce jest dużo tras rowerowych zarówno dla wprawionych rowerzystów, jak i tych mniej usposobionych. Atrakcyjną trasą rowerową jest ta, jaka łączy stolicę z Trójmiastem.

Rower
Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com
Ścieżka dla rowerzystów przecinająca Półwysep Helski to atrakcyjny zakątek dla podróżników. Helska ścieżka stanowi bez wątpienia znaczący krajoznawczy walor Helu. W pełni sezonu jazda po niej może jednakże zaliczać się do doznań z gatunku nieco ekstremalnych. Powierzchnia zmienia się kilka razy, z początku żwirowo-piaszczysta przechodzi w niepewną kostkę, później gdzieś przed Władysławowem staje się w znacznym stopniu równiejsza, ażeby z kolei wieść normalną, polną drogą.

Zaintrygowało Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z radością chcielibyśmy Cię zawiadomić, że kolejny ciekawy fakt (https://hamsterpolska.pl/automatyczne-umywalki-raccoon/) czeka na Ciebie na dalszej stronie – zaczytuj się z przyjemnością.

Po drodze potrafi zniknąć zupełnie, albo dzielić mały deptak z pieszymi, jacy w dodatku nie respektują rowerowych znakowań.

Mazury
Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawą trasą jest trasa drewnianych kościołów dookoła Puszczy Zielonki, który liczy 102 km. W urozmaiconym terenie urządzono park krajobrazowy e zbiorem drzew. Da się tu odnaleźć około 2 tys. gatunków drzew i krzaków, zarówno swojskich, jak i egzotycznych. Dalej, szlak prowadzi zielonym, a później czerwonym szlakiem, gdzie można podziwiać cudne obszary Puszczy. Szlaki rowerowe na Mazurach jest możliwość sobie wyobrazić. Wszyscy wiedzą, że czeka nas w tamtym miejscu ładny widok, niezła baza turystyczna, również możność orzeźwienia się w omijanych na rowerze jeziorach.

Na Mazurach jest możliwość odkryć idylliczne trasy na wyprawę rowerową, nawet taką z małymi pociechami w przyczepkach. W czasie wędrówek do zobaczenia jest m.in.

Czy ta notka wywołała u Ciebie dociekliwość? Jeżeli tak, to przeczytaj ten niesamowicie wyczerpujący artykuł. On bez wątpienia również okaże się warty zgłębienia.

Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Zamek w Reszlu, most obrotowy w Giżycku. Jeśli ktoś potrzebowałby wypocząć od roweru, można sobie zrobić pauzę na żaglówkę, albo jakby komuś było za dużo roweru, w podróż można wpiąć odpoczynek na łajbie, lub spływ kajakowy Rospudą.