«

»

Lis 01

Profesjonalne armii

Profesjonalizacja wojska wniosła wiele zmian na lepsze w polskiej armii. Zmniejszenie ilości żołnierzy na służbie umożliwiło przykładowo kupno coraz to nowszego wyposażenia. W ostatnich latach część starych samolotów zastąpiono amerykańskimi myśliwcami f-16, Wojsko Polskie nabyło również pojazdy opancerzone, które mają swój chrzest bojowy na polach walki zagranicznych. Na nadchodzące lata planuje się jedną z najpotężniejszych inwestycji w wojsko od wielu lat, na którą przeznaczono astronomiczną kwotę paru miliardów złotych. Celem inwestycji jest wymiana wszystkich przestarzałych pojazdów bojowych, między innymi na przykład czołgów i zaopatrzenie żołnierzy w nowoczesną broń.

Mundur i ekwipunek
Zmiany w umundurowaniu

Znaczne zmiany w wojsku dosięgły także podstaw takich jak umundurowanie żołnierza. Wprowadzono do użytku nowe motywy maskujące, między innymi motyw pustynny używany przykładowo w trakcie misji Polaków w Afganistanie.

Uwaga! Opracowaliśmy dla Ciebie kolejny wpis – a w nim kompleksowa treść na podobny temat. Sprawdź koniecznie i życzymy miłej lektury.

Wprowadzenie ludzi w tak ciężkie warunki klimatyczne wymagało wprowadzenia zmian w samej strukturze umundurowania.

Materiały z jakich są szyte spodnie wojskowe, kurtki i inne elementy munduru powinny zapewniać jak najlepszą wentylację i ochronę przed wysokimi temperaturami. Ubrania stosowane w tego typu miejscach są wykonane z odpowiedniej mieszanki bawełny i poliestru. Oprócz tego zmienił się sposób zapinania tego rodzaju munduru: standardowe guziki zastąpiono rzepami.

Zmiany podążają w dobrym kierunku

Profesjonalizacja armii kojarzy się niekiedy z ogromnymi wydatkami.

Szukasz analogiczne materiały, ale trafiłeś w ślepą uliczkę? Jeśli tak, to zalecam tę stronę (https://zawodtyper.pl/bonus-sts/) – naprawdę należy wziąć go pod lupę.

Obronność państwa jest jednak cechą niezwykle ważną, w szczególności dla tak sporego państwa zlokalizowanego w strategicznym punkcie. Zmniejszenie liczby członków armii pozwoliło paradoksalnie ograniczyć wydatki związane z modernizacją wojska.

Co interesujące, wojsko zaczęło także zwracać uwagę na public relations i dbać o swoje dobre imię, przykładowo zapraszając entuzjastów militariów na specjalne pokazy czy biorąc udział w akcjach społecznych np. oddając na licytacje kurtki wojskowe. Przyczyniło się to oczywiście do ocieplenia obrazu całego wojska. Jest to również częścią dużego planu, który ma finalnie zachęcać młodzież do wchodzenia do zawodowego wojska.