«

»

Mar 04

Otyłość i problemy ze zdrowiem

Otyłość obecnie jest zjawiskiem dotyczącym znacznego odsetka społeczeństw. Skutki takiego stanu rzeczy są dość groźne. Osoba z otyłością miewa problemy z poruszaniem się o własnych siłach. W skrajnych przypadkach osoba ta pozostaje jedynie w pozycji leżącej, bowiem nie będzie już w stanie ruszyć się z łóżka. Natomiast im większy stopień otyłości, tym więcej rozmaitych chorób może daną osobę dotknąć.

Bierze się to przykładowo z tego, że otłuszczone narządy nie mogą poprawnie działać. Ludzie otyli mają również najczęściej wysoki poziom cholesterolu, co też może wywołać groźne dla zdrowia następstwa. Wymyślono dużą liczbę środków do radzenia sobie z otyłością. W większości przypadków mówi się o konieczności odchudzania się, jednak w sytuacji dużej otyłości niekiedy staje się to niewykonalne. Konieczne staje się wykorzystanie sposobów bardziej zaawansowanych, chociażby przy zastosowaniu środków farmakologicznych lub poprzez operację.

Zmniejszenie żołądkaJedną z dość chętnie wybieranych metod leczenia otyłości jest operacja zmniejszenia żołądka. Jej skuteczność jest oceniana jako wysoka, najczęściej także zabieg nie wywołuje pooperacyjnych powikłań. Dzięki temu procesowi z otyłości mogą zostać wyleczone osoby nawet w bardzo niebezpiecznych przypadkach. Ten sposób jest stosowany w przypadkach, gdy ludzie otyli nie są w stanie wstać z łóżka. W ten sposób można stracić nawet do stu kilogramów na przestrzeni kilku lat. Wielu osobom ten sposób wręcz uratował życie, gdyż otyłość na takim poziomie grozi groźnymi chorobami oraz przykładowo zawałem serca.

Bajpasy i opaskaIstnieją również inne metody operacyjne, które chwali sobie wiele osób. Jedną z nich jest założenie specjalnej opaski na żołądek. Ucisk, jaki wywiera ona na organ wywołuje spadek apetytu i szybsze uczucie sytości.

Dzięki takiej opasce jedynie odcinek narządu jest używany, co stwarza rezultat zbliżony do zmniejszenia żołądka.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, szybko zobacz jeszcze ten odnośnik! To świetna oferta (http://www.wolomin.centrumdemed.pl/ortodonta/) i tutaj znajdziesz dodatkowe informacje.

Należy jednak pamiętać, że ten sposób wymaga zaangażowania ze strony pacjenta, wprowadzenia odpowiedniej diety i dbania o opaskę poprzez częste napełnianie jej płynem. Inną metodą są bajpasy żołądka. Efektem zastosowania tej metody jest to, że trawienie przyjmowanych pokarmów odbywa się jedynie na krótkim odcinku jelita, wyłączając z tej czynności cały żołądek.