«

»

Kwi 02

Obóz jeździecki jako szansa do dobrej rozrywki i doskonałych wspomnień z wyjazdów

Organizatorzy prześcigają się w sugestiach gwarantując dzieciom przeróżne obozy sportowe. Wakacyjny wyjazd musi jednak wiązać się z zainteresowaniami, a przede wszystkim stanowić okazję do dobrej zabawy i świetnych wspomnień z wyjazdów.
Niewiele jest dziedzin zezwalających równocześnie czerpać przyjemność z uprawiania sportu i kontaktowania się z doskonałym zwierzęciem i piękną przyrodą.

Jazda na koniu (więcej opinii na ten temat) ma wiele plusów, a główną z nich jest możliwość obcowania z pięknymi i szlachetnymi zwierzakami. Ich zbawienny wpływ na człowieka jest bezdyskusyjnym faktem. Obozy jeździeckie posiadają tę wyższość, że dziecko przebywa w towarzystwie dzieci, które posiadają wspólne zainteresowania. Na takim obozie większą część czasu dzieci spędzają przy rumakach. Młodzi jeźdźcy uczą się siodłania, czyszczenia, karmienia, oraz słuchają wykładów o budowie i działania wierzchowca, żywieniu, chorobach, dziedzinach jeździeckich, lub sprzęcie. Trenerzy pierwszego dnia rozpoznają umiejętności swoich podopiecznych, po czym dostosowują odpowiedniego konia. Dzieci nawiązują koleżeństwa, przyjaźnie, jakie okazują się często być bardzo trwałymi. Znaczącą atrakcją każdego obozu konnego są wyjazdy w teren. Zasadniczym zamierzeniem takiego obozu jest nie tylko przygoda, lecz prawdziwe szkolenia w celu wzrostu kwalifikacji jeździeckich.

masa
Autor: Ola PowerSport.pl
obozy jeździeckie
Źródło: http://pixabay.com
Jeździectwo ma tą wyższość, że dzięki kontaktom ze zwierzęciem, szkółka jeździecka to coś więcej niż przeciętny sport.

Oddziałuje ona świetnie nie tylko na nasze ciało, lecz także na ducha. Należałoby także wspomnieć o jej terapeutycznych przymiotach, co z pewnością oddziałuje na uznanie owej dyscypliny.