Archowum tagów: nordic walking

Paź 09

Kupowanie sportowych akcesoriów

Współcześnie, gdy pracowanie coraz częściej polega na obsługiwaniu komputerów i maszyn, wielu osobom użyteczny okazuje się dodatkowy wysiłek fizyczny. Sport to zdrowie, ale ciężko uprawiać go dziś bez kupienia odpowiedniego zestawu przyrządów pomocniczych oraz obuwia przeznaczonego zarazem dla wyczynowych sportowców, jak i dla miłośników spaceru bądź ekstremalnych sportów. Najbezpieczniej takie wybory podejmować mądrze, aby wybrać najlepsze buty sportowe. Aby dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z markami produkującymi jedynie buty dobrej jakości i zaufać jedynie najlepszym sklepom z obuwiem sportowym.

Wrz 04

Ćwiczenia rekreacyjne regularnie oddziałują na bardzo dobry stan zdrowia

Zdrowie, to z pewnością wartość ogromna dla każdego z nas. Można obecnie jednak niekorzystnie wpływać na stan własnego zdrowia, na przykład przez złe odżywianie się, brak aktywnego życia poza pracą zawodową itp. Trzeba postarać się o to, aby stan zdrowia pozwalał nam przez wiele lat w pełni korzystać z życia, a na starość po prostu unikać ciężkich chorób, których w aktualnej cywilizacji jest bardzo dużo.

Lip 12

Nordic Walking

W ostatnim czasie popularnym rodzajem aktywności jest nordic walking. Można powiedzieć, że przez popularność tej dyscypliny spacery mają całkowicie inny wymiar niż to było dawniej. Dzięki tej dyscyplinie czerpie się wszelkiego rodzaju korzyści wypływające z tradycyjnego spaceru, połączone z dodatkowymi dobrymi następstwami dla organizmu ludzkiego. Niektórym wydaje się, że aktywność ta pasuje jedynie do emerytów i tylko oni preferują ją na co dzień. Jest to jednak nieprawda, chodzenie z kijkami jest świetną formą spędzania wolnych chwil dla każdej osoby. Można zaznaczyć, że w czasie takiego wycieczek spala się dużo więcej kalorii niż podczas tradycyjnego spaceru. Jest tak, ponieważ w tym charakterystycznym chodzie wykonuje się także specyficzne ruchy rąk, zbliżone jak przy biegach narciarskich.

Lip 12

Co sprawia, że sport jest niezwykle modny

Wszyscy uczestniczymy w tym, jak powoli odmienia się podejście Polaków do sportu. Gdy wyjdziemy pod wieczór do pobliskiego parku, zaskoczy nas liczba osób, które zajmują się bieganiem, jeżdżą na rowerze lub ćwiczą nordic walking. Pozwoliliśmy się wciągnąć w modę na prozdrowotny tryb życia. I bardzo dobrze.

Cze 09

Pokochaliśmy sport i to wspaniale. Sport ma same zalety, nie dość, że wpływa na kondycję zdrowotną, to zdecydowanie poprawia humor

Ostatnie lata pokazały, ze nasza aktywność stale rośnie. Nie wiemy dlaczego właśnie tak się stało, ale wydaje się, że największa zasługa tej zmiany kryje się w lepszej świadomości, czym jest nasze ciało i zdrowie. Duży wpływ na to może mieć telewizja oraz internet- zwłaszcza blogi prowadzone przez internautów.