«

»

Maj 20

Liposukcja brzucha, czyli wspaniały sposób na zgrabną sylwetkę.

Liposukcja brzucha wrocław, określana innymi słowy lipoplastyką to zabieg, który eliminuje tłuszcz z powierzchni podskórnej brzucha. Działa to na tkankę tłuszczową skupiony w miejscu, w które się ingeruje. Konsekwencją tego zabiegu jest wysmuklenie się sylwetki i poprawienie jej kształtu. Efekty liposukcji najbardziej są widoczne u osób, u których ciężar ciała kieruje się ku nadwadze. Wtedy nadstan tkanki tłuszczowej odkłada się jedynie na niektórych partiach ciała, na przykład na brzuchu, i da się go skutecznie wyeliminować liposukcją. Trzeba jednak przy tym mieć świadomość, że tylko lipoplastyka nie zadziała. Trzeba również ćwiczyć oraz utrwalić dobraną dietę. Dzięki całościowemu pamiętaniu o ciele otrzyma się dobre rezultaty.

otyłość
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Tylko lipoplastyka brzucha nie stanowi doskonałego sposobu na błyskawiczne odchudzanie, gdyż nie niszczy ona pomarańczowej skórki oraz wiszącego nadmiaru luźnej skóry (zobacz przykłady). Najskuteczniejsza lipoplastyka odbywa się wtedy, kiedy skóra na brzuchu jest zdrowa i elastyczna. Dzięki temu właśnie po zabiegu ona naturalnie się obkurczy. Przy skórze, która nie jest sprężysta, może być nie potrzebna kolejna ingerencja, w postaci podciągania brzucha, albo lifting.

Kobieta size plus
Autor: Marc Dalmulder
Źródło: http://www.flickr.com
Sam zabieg liposukcji wykonywany jest w znieczuleniu całkowitym, częściowym albo miejscowym. To zależy od stanu zdrowia(zobacz psychoterapia online) pacjenta i od miejsca na ciele, na którym będzie odbywał się zabieg. Decyzja, które znieczulenie jest najodpowiedniejsze, należy do lekarza wykonującego zabieg. Do lipoplastyki wykorzystuje się najczęściej próżniową pompę ssącą. To własnie ona eliminuje niepotrzebną tkankę tłuszczową z brzucha. W ekstremalnych okolicznościach może być także zastosowana profesjonalna strzykawka ręczna. Olbrzymie znaczenie ma dla pacjentów jest etap po zabiegu. Powinni wówczas nosić specjalne ubranie, albo przynajmniej pas ściągający. Powinno się go zakładać chociażby kilka tygodni. To przyśpiesza rekonstrukcję i proces obkurczania się skóry. Usuwa to także opuchnięte miejsca. Bardzo ważny jest także czas tuż po zabiegu, który powinno się siedzieć w domu, najlepszy byłby tydzień lub dwa (efekt przed i po).
Źródło: www.lipoline.pl