Archowum tagów: Leczenie

Cze 01

Rehabilitacja jako sposób odzyskania umiejętności

Rehabilitacja jest działaniem medycznym, którego celem jest przywrócenie pacjentowi utraconych zadań w przebiegu schorzenia, a też uszkodzeń rozwojowych i wrodzonych. Rehabilitacja Szczecin zezwala w optymalnym stopniu odzyskać zdolność przeprowadzania głównych, codziennych zajęć. Wczesne zainicjowanie terapii oddziałuje na formę leczenia i wiedzie do skrócenia czasu leczenia i poprawy jego wyników.

Maj 15

Jak skutecznie poradzić sobie z katarem?

Zima to bez wątpienia okres w roku odznaczający się niesamowitym wręcz urokiem – świat skrywa się wówczas pod piękną bielą, a same tylko długie, zimowe wieczory w domowym zaciszu dla każdego z nas mogą być niesamowicie wręcz przyjemne. Równocześnie jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że razem z całym tym pięknem zima dla każdego z nas niesie ze sobą także i szereg zagrożeń pod postacią rozmaitych dolegliwości, na jakie jesteśmy wówczas narażeni. Ciężko byłoby znaleźć kogoś, kto każdego roku w tych właśnie miesiącach przynajmniej przez chwilę nie chorowałby nawet na zwyczajny katar; w prawdzie coś takiego nie stanowi może jakiegokolwiek dużego zagrożenia dla naszego zdrowia, ale z drugiej strony może nam to skutecznie uniemożliwić normalne funkcjonowanie w życiu codziennym.

Maj 01

Alkoholizm to straszna rzecz, dla alkoholików oraz ich najbliższych, przez to trzeba zdecydować się na terapię

Choroba alkoholowa dotyczy coraz szerszej grupy pacjentów. Nierzadko za picie odpowiedzialne jest życie w wielkim stresie. Alkohol łagodzi napięcie, pozwala się rozluźnić, nie rozmyślać o problemach, jak także znakomicie się bawić, ale jest bardzo niebezpieczny.

Kwi 03

Uciążliwy kaszel – co robić

Chłodne pory roku to czas, w którym panuje wiele chorób. zapalenia dróg oddechowych są wtedy bardzo powszechne. Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość, ponieważ uniemożliwia i znacznie utrudnia wykonywanie zwykłych czynności, takich jak jedzenie lub sen.

Kwi 03

Co wykonać, gdy posiadamy wielkie problemy z zębami?

Bielutkie, ładne uzębienie pragnie posiadać każdy. Żeby tak było, należy odpowiednio o nie troszczyć się, a kiedy pojawi się jakiś kłopot, należy niezwłocznie udać się do fachowca.

Starsze posty «