«

»

Lip 28

Kontakt z koniem niezwykle silnie ma wpływ na wszystkie nasze zmysły

Konna turystyka miała swój początek w Polsce w końcu ubiegłego wieku. Dzisiaj rozwija się bardzo aktywnie. Prócz króciutkich tras do przejażdżek wokół malowniczych wypoczynkowych miejscowości, są obecnie w Polsce niezwykle interesujące szlaki jeździeckie.

apteczka czerwona
Kto ma ochotę zacząć przygodę z jazdą konną lub połknął już konnego bakcyla, z całą pewnością powinien zorganizować sobie wakacje w siodle.
kursy
To, że wielbimy konie nie okazuje się niczym odkrywczym. To, że kontakt z tymi istotami jest dla wielu najwspanialszą odmianą spędzania czasu, nie zaskakuje także. Przykładem cudownego oddziaływania konia na organizm ludzki jest dla przykładu hipoterapia, tak niezwykle często stosowana w naszym kraju. Kuracja opierająca się na więzi z koniem, często wykorzystywana jest przy kłopotach w sferze uczuciowej lub wewnętrznej, polega na tworzeniu jak najgłębszego kontaktu pomiędzy koniem a człowiekiem. Formą intensywniej wymagającą od pacjenta jest terapia ruchem tego zwierzęcia, gdy dosiadająca konia osoba nie robi żadnych ćwiczeń, a tylko poddaje się jego ruchowi.
Wakacje w siodle okazują się więc jedynie kontynuowaniem chęci bycia z końmi – dowiedz się więcej o wakacjach w siodle (dowiedz się więcej o wakacjach w siodle). W Polsce przez cały rok można po być z tym zwierzęciem. Szkółka jeździecka, to pierwsze kroki w pracy z koniem i również nauka jazdy konnej – więcej (więcej). Na terenie całego kraju odnaleźć możemy wiele takich szkółek.

Kiedy wybieramy się jednak na konne wakacje warto wybrać właściwą stadninę, której usytuowanie i swoistość będzie dla nas idealna. Są tacy, którzy wolą jeździć konno ścieżkami leśnymi, drudzy nad Morzem. Pod opieką wytrawnych instruktorów, w niezwykłej bliskości przyrody, możemy spędzić pamiętne wakacje na koniu.