«

»

Mar 24

Kołobrzeg – dlaczego należy odwiedzić i jak znaleźć uzdrowisko dla siebie?

Jeden z najbardziej znanych rodzimych kurortów rokrocznie przyciąga rzesze pacjentów, również z zagranicy. Jak z atrakcyjnej oferty wybrać najlepsze uzdrowisko?

morze
Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com

Piękny Kołobrzeg może poszczycić się długoletnimi tradycjami, jeśli chodzi o infrastrukturę uzdrowiskową.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy tego wpisu zachęcamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twoje niepewności.

Jedyny w swoim rodzaju klimat miejscowości został doceniony jeszcze w XIX wieku, kiedy to został założony pierwszy zakład zabiegów solankowych. Ten relaksujący zabieg wspiera leczenie schorzeń skóry, kłopoty dróg oddechowych oraz ma właściwości wyciszające. Kąpiele solankowe nieustannie cieszą się ogromną popularnością pacjentów w miejscowości.

Głęboko zainteresowała Cię omawiana na tej stronie sprawa? W takiej sytuacji śmiało kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w treści (http://www.eskulapmed.pl/sklep-medyczny-i-rehabilitacyjny-bydgoszcz/)!

Oprócz kąpieli solankowej, typowe dla tutejszych uzdrowisk są zabiegi z użyciem borowiny. Ten rodzaj torfu wykorzystywany jest choćby do okładów i kąpieli.

Miasto Kołobrzeg pozycję uzdrowiska oficjalnie uzyskało dopiero w 1967 roku a od tego czasu ugruntował swój status jako jedno z najbardziej znanych miejsc tego rodzaju. Na jego terenie pracuje 27 uzdrowisk, które razem mogą przyjąć ponad 6000 kuracjuszy. Wśród odwiedzających są nie tylko Polacy – prawie 40 proc. stanowią obcokrajowcy. Kołobrzeg kusi nie tylko urokliwymi krajobrazami, ale przede wszystkim szeroką ofertą uzdrowisk. W miejscowości kuruje się choroby układu oddechowego, krążenia, stawów i zaburzenia przemiany materii. Stosunkowo niewielki Kołobrzeg swoją gospodarkę oparł zasadniczo na usługach leczniczych i turystyce. Co roku odwiedza go ponad trzy miliony gości!

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług leczniczych, drobiazgową ofertę sprawdzą w Internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarce frazy „uzdrowisko Kołobrzeg”, zostaną przeniesione na strony poszczególnych placówek. Na każdej z nich zamieszczone zostały informacje o oferowanych kąpielach i usługach, warunkach socjalnych i płatnościach. Zainteresowani trafią także na fora społecznościowe, których użytkownicy opisują poszczególne lecznice. O popularności miasta najlepiej mówi fakt, że wyszukiwarka na frazę „uzdrowisko Kołobrzeg” odpowiada ponad 400 tys. wynikami!