«

»

Paź 13

Kilkudniowe podróże rowerem- co zabierać ze sobą oraz jak się pakować na wyjazd, by móc wygodnie jeździć z bagażem

Wybierając się w dłuższą podróż na rowerze, musimy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Powinniśmy zabierać tylko niezbędne rzeczy, by nie musieć wozić dużych ciężarów. Dobrze spakowani możemy czerpać niezwykłą przyjemność z jazdy na rowerze. Przed pakowaniem się powinniśmy zrobić listę potrzebnych rzeczy.

wycieczka rowerowa
Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki temu dokładnie możemy określić wagę naszego bagażu i nie zapomnimy o żadnym z elementów z listy. Trzeba jednak pamiętać, że bagaż wozimy ze sobą, ważne jest więc, by zabierać ze sobą jedynie niezbędne przedmioty. Pakując się musimy być przygotowani tak samo na przyjazną słoneczną pogodę jak również na wichury tudzież ulewy. Powinniśmy więc zabrać ze sobą ciepłą kurtkę lub polar, który może ochronić nas przed silnym wiatrem podczas podróży lub postoju. Większość z akcesoriów można znaleźć w sklepach dla turystów bądź w sklepach w internecie. Znajdziemy tam latarki – pełna analiza – turystyczne, podręczne namioty i ciepłą odzież na podróż.

Przygotowując bagaż można zdecydować się na przytwierdzenie pakunków do roweru albo możemy wybrać plecak. Sakwa podsiodłowa pomieści wiele przedmiotów, jednakże każdy bagaż, który jest przytwierdzony do roweru będziemy musieli wieźć przykładowo pod wysoką górkę. Warto więc zastanowić się nad plecakiem, który inaczej rozłoży ciężar i będziemy mogli znaczenie szybciej i wygodniej się poruszać – więcej tutaj.

Dzięki takim rozwiązaniom będzie można poruszać się zarówno po drodze jak też po nierównych, górskich trasach, a zabranemu bagażowi nic się nie będzie działo i nie musimy, że przykładowo coś odczepi się w trakcie jazdy. Plecaki różnych wielkości możemy zakupić w sklepach dla turystów, ważne jest jednak, żeby nie były one za ciężkie, ponieważ obciążymy kręgosłup.

Kilkudniowa wycieczka rowerem będzie z pewnością niezapomnianą przygodą. Należy jednak dobrze się do niej przygotować oraz pamiętać o zabraniu jedynie niezbędnego ekwipunku. Doświadczenie w wielogodzinnej jeździe rowerem jest obowiązkowe, jeśli pragniemy wziąć udział w tego typu wyjeździe.