«

»

Wrz 21

Kiedy oczka „uciekają”, czyli o czym powinniśmy wiedzieć na temat zeza

Narząd wzroku to najważniejszy organ człowieka, gdyż aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu dokładnie dzięki oczom. To one, dają nam tę moc dzięki której patrzymy na świat i jego piękno. Toteż tak istotne jest, abyśmy troszczyli się o ten narząd – zwłaszcza u najmłodszych. Nieleczone wady wzroku, np. zez – nie tylko przeszkadzają dzieciom, ale mogą spowodować poważne konsekwencje.

Jeśli więc spostrzeżemy u naszej pociechy niepokojące symptomy,
oczy
Autor: Daydream
Źródło: Calvado.pl

bezzwłocznie udajmy się z nim do specjalisty. Leczenie zeza opiera się na korekcji przy zastosowaniu przez małego pacjenta okularów – przeczytaj o możliwościach leczenia. Gdy zez nie był leczony w stosownym czasie, lub terapia nie przyniosła efektów, zalecana jest operacja.

Zwykle rodzice zadają specjalistom od leczenia zeza pytanie kiedy dobrze jest zdecydować się na operację zeza. Nie usłyszymy konkretnej odpowiedzi. Rodzajów zeza jest bardzo wiele i w każdym z tych przypadków próbuje się leczyć zeza indywidualnie. Bardzo wiele zależy od rodzaju zeza, wieku dziecka czy ewentualnego niedowidzenia. W niektórych rodzajach zeza proponuje się jak najszybsze przeprowadzenie zabiegu, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest na ogół w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym zaś, sugerowane jest operacyjne leczenie zeza u nieco starszych dzieci.

Chcesz chłonąć dalej ciekawą treść? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj generator wodoru budowa na nowej podstronie.

Błędne jest stwierdzenie, że operację zeza powinno się przeprowadzić do 6–7 roku życia. Operację tej częstej przypadłości można przeprowadzić w każdym wieku, nawet u dorosłych. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, trwa od 30 do 45 minut i umożliwia nam wyeliminowanie konieczności noszenia okularów.

Ta wskazówka ze strony będzie Ci odpowiadać, gdyż też traktuje o nakreślanym w niniejszym materiale problemie. Co nie mniej ważne, robi to w ciekawy sposób.

Zabiegi mające na celu leczenie wad wzroku wymagają wielkiej precyzji działania. Z tego powodu tak ważne jest, by klinika do której się udamy pracowała na najlepszym jakościowo sprzęcie – polecana klinika. Zapytajmy rodziny, sprawdźmy strony internetowe klinik okulistycznych, a na pewno odnajdziemy spełniającą oczekiwania rodzica klinikę. Z dobrze wyszkoloną załogą, której będziemy mogli powierzyć to co najcenniejsze – zdrowie dziecka.