«

»

Sie 12

Jak zatroszczyć się o pochwę? Jakiego typu działania podjąć? Jakiego rodzaju środki są do tego najbardziej odpowiednie?

Każda kobieta musi zadbać o swoje najwrażliwsze części ciała. W tym celu należy pomyśleć o właściwej higienie intymnej, jaka zapewni uczucie świeżości oraz wygody przez cały czas. Tego rodzaju higiena z pewnością także uchroni przed różnymi infekcjami. Powinniśmy o tym pamiętać, ponieważ jeśli równowaga naturalnej flory bakteryjnej pochwy stanie się zaburzona to rośnie niebezpieczeństwo zakażeń i podrażnień.

kosmetyki
Źródło: pixabay.com
Całe szczęście jest mnóstwo środków, które wpływają na najlepszą kondycję tych bardzo intymnych miejsc ciała. Jednym z takich leków jest Lactovaginal. Używa się go dla przywrócenia lub uzupełnienia właściwej flory bakteryjnej pochwy- link do artykułu. Czynną substancją tego leku są żywe pałeczki mlekowego kwasu, rozkładają one obecny w pochwie glikogen do kwasu mlekowego gwarantują optymalną kwasowość (pH) pochwy.

Następnym godnym uwagi środkiem jest Mucovagin. Ma on wiele zalet, na pewno nawilża oraz regeneruje okolice intymne, załagadza stany zapalne oraz podrażnienia, a to takie działania ma wpływ na bardziej właściwe samopoczucie oraz poprawę jakości życia seksualnego. Następny ciekawy środek to Iladian, który wpływa korzystnie na mikroflorę pochwy. Preparat polecany jest zwłaszcza dla kobiet, które dość często korzystają z basenu, sauny lub w okresie kuracji antybiotykowej. I na koniec jeszcze jeden lek – Lacibios femina. Posiada cudowną kompozycję dwóch szczepów probiotycznych bakterii, jakich skuteczność i działanie potwierdzają różnorodne badania zrobione przy udziale kobiet z całego świata, w tym również Polek. Więcej na ten temat: przeczytaj na stronie

kobieta
Autor: ELITE
Źródło: ELITE
Dodatkowo zawsze warto stosować się do następujących porad. Na co dzień warto podmywać się raz dziennie. Jednakże w trakcie miesiączki nie wystarczy mycie tylko rano oraz wieczorem, ale w miarę potrzeby. Latem tym bardziej bardziej często, gdyż krew jest najlepszą pożywką dla bakterii. Najkorzystniej myć się bieżącą wodą pod prysznicem lub w bidecie, ruchami od przodu do tyłu. Dzięki temu uniknąć możemy przenoszenia bakterii z odbyt do pochwy.

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to co powiesz, gdy przeczytasz więcej wiadomości z tego źródła?. Po prostu kliknij tutaj i sprawdź.

Stosując się do tego, a jednocześnie używając wspomnianych wcześniej preparatów, możemy być pewni, iż nasza pochwa będzie w świetnej kondycji.