«

»

Lut 17

Jak sprawnie poradzić sobie z problemami z układem trawiennym, takimi jak zgaga czy nadkwaśność.

Wielu ludzi raczej nie przykłada dużej uwagi do swojej diety, odżywiając się nie do końca właściwie. Przez wiele lat takiego życia mogą nie zauważać niczego niepokojącego, ale w pewnym momencie nieodpowiednia dieta da znać o sobie. Objawy takiego stanu rzeczy mogą być różne – u jednych pojawi się nadwaga i problemy z krążeniem, u innych zaburzenia pracy wątroby, a u części chorych nadkwaśność żołądka oraz zgaga. Niektóre z tego typu objawów są groźne dla zdrowia i w interesie takiej osoby powinno leżeć, aby zacząć je jak najszybciej leczyć. Inne są po prostu mało przyjemne i wygodne, więc i przy nich można zmienić kilka niewłaściwych nawyków.

dieta
Autor: Genkaku
Źródło: http://www.sxc.hu
Do tych ostatnich należą dolegliwości żołądkowe, przeważnie nie niosą one za sobą jakiś groźnych skutków, ale nieleczone dłuższy okres czasu mogą spowodować coś bardziej poważnego. Główną przyczyną problemów z nadkwaśnością jest zbyt duża produkcja soku żołądkowego, a może to wynikać z niewłaściwej diety, zbyt bogatej w alkohole i tłuszcze. Jeśli więc kogoś dręczą powracające ataki zgagi, to w pierwszej kolejności musi się przyglądnąć temu, co je i zmienić nawyki, jeżeli się okaże, że dieta prawidłowa nie była.

Aby ograniczyć czy wręcz pozbyć się kłopotów ze zgagą konieczne będzie respektowanie kilku prostych reguł. Najważniejsze będzie rzecz jasna odpowiednie odżywianie.

Spodobał Cię tego typu tekst? To przeczytaj ponadto to, tutaj również znajdują się wyłącznie świetne informacje (http://www.wolomin.centrumdemed.pl/pantomogram-zdjecie-pantomograficzne/), które na pewno Cię zaciekawią.

I nie będzie tu jedynie chodzić o spożywane potrawy, choć to oczywiście też ma duże znaczenie. Istotne jest także

dieta
Autor: nevena kukoljac
Źródło: http://www.flickr.com

odpowiednie łączenie poszczególnych składników, gdyż niektóre ich połączenia mogą się przyczynić do zwiększenia dolegliwości.

Istotny jest także sam sposób jedzenia – niewłaściwe gryzienie, stres i zbyt duża szybkość mogą również się przyczynić do zwiększonego wytwarzania kwasu żołądkowego. Jeżeli dolegliwości będą już dość przeszkadzające, lub komuś będzie zależało na szybkiej poprawie, to może użyć dostępne w każdej aptece leki na nadkwaśność żołądka. Można o nich przeczytać na – info o lekach na nadkwaśność (info o lekach na nadkwaśność). Hamują one wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu da się szybko uzyskać sporą poprawę ogólnego stanu.