«

»

Mar 18

Jak nabyć samochód i na tym nie stracić, czyli parę rad dla kupujących

Rynek fabrycznie nowych aut w Polsce jest stosunkowo mały w porównaniu z pozostałymi krajami Europy daleko nam pod tym względem do Niemiec, gdzie nowych samochodów kupuje się kilka razy więcej. Nic dziwnego, wszak niewiele ludzi może sobie pozwolić na zakup auta prosto z salonu. Dlatego wyraźnie większy jest rynek samochodów używanych. Ale w jaki sposób znaleźć używane cztery kółka, by na tym nie stracić?

opony
Autor: Levente
Źródło: http://www.flickr.com
W sieci i komisach znajdziemy ogromną liczbę ofert sprzedaży używanych pojazdów. Jak się w tym gąszczu odnaleźć? Jeśli decydujemy się na zakup konkretnego modelu, musimy sprawdzić opinie innych użytkowników na jego temat.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, sprawdź ten link – to bez dwóch zdań świetne omówienie tej kwestii. Koniecznie to przeczytaj!

Nie jest o to trudno, gdyż w sieci znajdziemy różne fora, na których dostępne są takie opinie. Może to być bardzo pomocne w zidentyfikowaniu możliwych problemów, jakie mogą na nas czekać po zakupie. Pozwala to uniknąć niemiłych niespodzianek. Dobrze jest również przeanalizować ofertę konkurencyjnych modeli. Może się okazać, iż będzie bardziej atrakcyjna. (Wejdź i sprawdź ofertę) Jeżeli będziemy mieć już rozeznanie, kolejnym krokiem będzie wybór kilku ofert, którymi jesteśmy zainteresowani. Należy tutaj zwrócić uwagę na proponowane ceny. Jeśli cena za samochód jest dużo niższa od pozostałych ofert, wtedy trzeba zachować szczególną ostrożność. Jest bardzo prawdopodobne, że obecny właściciel po prostu chce się takiego pojazdu pozbyć, ze względu na to, że wymaga sporych wydatków. Można trafić na okazję, lecz nie warto ulegać emocjom i dokładnie sprawdzić taki samochód przed dokonaniem zakupu.

Czy masz chęć poznać omawiane zagadnienie? Jeśli tak, to kliknij w rekomendowany link (https://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/ford/mondeo), a zapewne znajdziesz tego typu newsy, które będą bardzo pomocne.

Gdy wybraliśmy już kilka ogłoszeń, którymi jesteśmy zainteresowani, wystarczy już tylko umówić się ze sprzedającymi na oględziny. Obowiązkowo musimy odbyć jazdę próbną, podczas której sprawdzimy, czy podczas jazdy nie dzieje się nic niepokojącego, wypróbować działanie układu kierowniczego. Aby mieć pewność, że z silnikiem jest wszystko w porządku, pojedźmy do diagnosty. Koszt sprawdzenia auta również o tym aby sprawdzić, w jakim stanie są opony. Autor artykułu:

opony
Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli są już w dużym stopniu wyeksploatowane, to miejmy na uwadze to, że niedługo po zakupie trzeba będzie kupić nowe opony. Pamiętajmy jednak, iż wszelkie niedomagania, drobne usterki, czy zużyte opony to dobry pretekst do targowania się. Jeżeli zatem nie straszne nam małe usterki, to mamy szansę trochę zbić z ceny.Nabyć samochód nie jest trudno. Aby jednak nie żałować takiego zakupu, należy przestrzegać paru zasad. Jeśli podejdziemy do tego z rozwagą wtedy będziemy długo się cieszyć nowo zakupionym autem.