«

»

Lip 22

Gdy przychodzi okres letni zostawiamy w szafie zimowe ubrania i szukamy idealnej kreacji na ciepłe dni

Okres letni to wspaniały czas na relaks oraz wypoczynek. Jak pogoda jest sprzyjająca chętnie spędzamy każdą chwilę na dworze: grillujemy, spacerujemy a także uprawiamy sporty. Jeśli chcemy być aktywni warto ubrać się tak, by było modnie i wygodnie.

koszulka do biegania
Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Kobiety powinny nosić szorty lub spodnie letnie w różnych wariantach. Właściwie sprawdzą się tzw. spodnie rurki w jasnych kolorach. Można także nosić cygaretki, długie białe spodnie lniane oraz rybaczki w różnorodnych odsłonach. Jeśli chodzi o buty to wszystko jest zależne od okazji. Na grilla czy krótki spacer z powodzeniem jesteśmy w stanie założyć klapki oraz sandały. Gdy mamy w planach aktywność lepiej wybrać trampki, tenisówki albo bawełniane baleriny. Jeżeli chodzi o bluzki na lato to wybór jest naprawdę spory.

Na bardziej znaczne upały poleca się skąpe koszulki na dość cienkich ramiączkach. Na działkę bez problemu możemy wziąć koszulkę z odsłoniętymi plecami. Gdy temperatura jest normalna ubieramy koszulki (ubrania patriotyczne) z krótkim rękawem – sprawdź np., eleganckie bluzki wiskozowe rodzaju kimono albo romantyczne bluzki o braku rękawów ozdobione koronką. A co dla facetów? W tej sprawie jest na pewno łatwiej coś wybrać, a to z tego powodu, że moda męska jest w mniejszym stopniu wymagająca. Co prawda, często jesteśmy w stanie spotkać bardzo modnych panów, jednak jak ktoś się nad tym nie zastanawia, to nie ma tego rodzaju trudności.

koszulka na rower
Autor: Chris Hunkeler
Źródło: http://www.flickr.com

Przeciętny mężczyzna, jak przychodzi lato dobiera zestaw prosty i przewiewny. Najbardziej istotna jest koszulka, musi być z delikatnego i przewiewnego materiału. Najlepiej jak jest w jasnych odcieniach, ponieważ przykładowo w czarnej być może nam zbyt gorąco. Odpowiednim pomysłem są koszulki sportowe z nadrukiem. Wielu panów interesuje się futbolem i ma swoje wybrane piłkarskie teamy, ale też w innych dyscyplinach sportu. Takie koszulki są z łatwością dostępne. Niektórzy wybierają również spodenki, ale to akurat rzadziej spotykany widok. Tak więc pamiętajmy, że na okres letni korzystnie dobrać lekkie oraz przewiewne zestawy ubrań, dotyczy to jednocześnie do kobiet, jak i panów. Dzięki temu nie będziemy zbyt narzekać, że bardzo upalnie i się pocimy. Wiadomo, iż jak nadejdą upały, to nie da się uniknąć zbyt dużego przegrzania organizmu, lecz z pomocą przewiewnej odzieży na pewno zmniejszymy dyskomfort.