«

»

Gru 12

Garść sprawdzonych rad dla osób, które denerwują się na samą myśl o odwiedzeniu dentysty

Każdy wie, iż unikanie wizyt u stomatologa nie ma sensu, ale sporo osób w nieskończoność odwleka pójście do dentysty, a potem trafia na fotel, kiedy ząb już boli, a to nigdy nie oznacza nic dobrego. Ludzie unikają dentysty, bo boją się bólu i niekomfortowej sytuacji, a potem trafiają na fotel z poważnym schorzeniem, co powoduje, że wizyty są jeszcze bardziej nieprzyjemne.

Tak samo jest z pieniędzmi – wiadomo, że wizyta u stomatologa może być droga, więc w nieskończoność odsuwamy ją w czasie. Lecz żaden ząbek sam się nie naprawi, a zwlekając poniesiemy jeszcze większe koszta. Sposób na przezwyciężenie lęku przed stomatologiem to po prostu odwiedziny w gabinecie.
dentysta
Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności trzeba się z tym zmierzyć i nie można tego odwoływać wiecznie. Najbardziej stresujący jest pierwszy raz, później będzie nam łatwiej. Lecz najważniejsze, żeby podczas tej jednej wizyty się nie zniechęcić. W związku z tym warto dobrze poszukać zaufanego gabinetu. Można oczywiście popytać znajomych, ale najszybciej wklepać np. „dentysta Ursynów” czy „dobry dentysta Warszawa”. Jeśli jesteśmy zdecydowani poprawić też zgryz, możemy poszukać gabinetu, w którym nie tylko przyjmuje dentysta, ale również ortodonta, wpisując „ortodonta Warszawa Ursynów”. Koniecznie wcześniej popytajmy przyjaciół albo poszukajmy informacji w sieci. Słowa „dentysta Ursynów” to strzał w dziesiątkę np.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (http://www.znam.swidnica.pl/produkty/autoklawy/) to nierzadko najbogatsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym wypadku – kiedy wejdziesz na ten odnośnik, znajdziesz podobne cenne materiały.

sprawdzony dentysta na Ursynowie

gabinet stomatologiczny
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

. Kluczowa sprawa – nie bagatelizujemy sprawy. Okropny ból zęba albo konieczność wyprawy na ostry dyżur stomatologiczny na pewno nie należą do przyjemności. Gdy już umówimy wizytę i pójdziemy do stomatologa, nie wstydźmy prosić o znieczulenie. Jeśli mamy niski próg bólu – nie ma sensu przeżywać tego bez znieczulenia.

Jeśli będziemy mieć kilka ubytków w bliskiej odległości, umówmy się ze stomatologiem, by wyleczył np. 2 ząbki za jednym znieczuleniem. Jeżeli prostujemy zęby, pamiętajmy o terminowych wizytach. Jeśli brakuje nam czasu żeby zadzwonić, można zarejestrować się przez stronę internetową, ale poszukajmy gabinetu, który to umożliwia, wpisując „ortodonta Warszawa Ursynów” (zobacz – sprawdzony ortodonta w Warszawie na Ursynowie).

Naprawienie jednego ząbka ze zwykłej próchnicy to około kwadrans, dlatego jeśli mamy świadomość, iż czeka nas jeszcze coś do zrobienia – jeszcze w gabinecie umówmy się na kolejną wizytę, wtedy szybko będziemy mieć z głowy całe leczenie.