«

»

Paź 15

Dieta Dr. Budwig – czym jest i jak ją używać Zobacz rady naszych ekspertów

Aktualnie stosowane są różnego rodzaju diety zdrowotne. Zalecane jest w nich zwykle spożywanie dużych ilości naturalnych produktów, przede wszystkim pochodzących z roślin. Jedną z takich diet jest dieta dr Budwig.

zdrowie i dieta
Autor: Jorge Elías
Źródło: http://www.flickr.com

Johanna Budwig była niemiecką uczoną, badającą przede wszystkim wpływ diety z dużym udziałem kwasu Omega-3 na zdrowie człowieka. Dieta tego rodzaju jest z dobrymi skutkami wykorzystywana także aktualnie. Jej efekty bywają zaskakująco pozytywne. Często wspominana jest jako część terapii nowotworów. Tego typu działanie nie jest jeszcze dostatecznie udowodnione naukowo. Bez wątpienia jednak można powiedzieć, że dieta opierająca się na tak zwanym oleju budwigowym jest bardzo pozytywna dla organizmu zarówno ludzi zdrowych, jak i cierpiących na różnego rodzaju choroby.

Jeśli chcesz przeczytać coś naprawdę niezwykle ciekawego, sprawdź treść (http://ortodoncjabecker.pl/category/rodzaje-aparatow/) tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Z tego powodu zalecane jest stosowanie jej także na co dzień.Zasady diety

Podstawą diety dr Budwig (więcej) jest częste przyswajanie oleju z lnu. Olej lniany do tego rodzaju diety powinien być tłoczony na zimno, w ten sposób zachowywane są jego dobroczynne właściwości. Ilość przyjmowanego oleju uzależniona jest od wieku człowieka oraz od jego stanu zdrowia. Ogólnie olej najkorzystniej jest przyswajać w formie pasty, którą otrzymuje się po zmiksowaniu oleju z chudym twarogiem. Poza tym dieta zakłada zupełne wykluczenie elementów mających w sobie konserwanty lub też syntetyczne substancje słodzące. Ważny jest także określony sposób przechowywania oleju; powinno się go przechowywać w ustalonej temperaturze i bez dostępu do światła. Oprócz tego przy przyjmowaniu oleju budwigowego trzeba całkowicie zaprzestać przyjmowania tłuszczów innego pochodzenia.

Działanie

Olej budwigowy tłoczony na zimno jest doskonałym źródłem kwasu omega-3, który ma bardzo korzystny wpływ na organizm. U ludzi zdrowych sprzyja skupieniu i koncentracji, stanowi również idealne wsparcie dla przyszłych mam. W kwestii schorzeń, udowodniono korzystne oddziaływanie oleju budwigowego w przypadku wielu chorób.

Zainteresował Cię ten tekst? W takim razie zobacz ponadto to, w tym miejscu również są same świetne informacje (http://as-med.com.pl/znajdz-lekarza/kardiolog/), które na pewno Cię zaciekawią.

Są to na przykład choroby związane z funkcjonowaniem serca, takie jak nadciśnienie czy miażdżyca. Oprócz tego składnik ten bywa niezwykle pomocny w przyspieszaniu dochodzeniu do zdrowia po ciężkich chorobach. Działa także w przypadku cukrzycy i wielu innych dolegliwości. Przy chorobach nowotworowych jest pomocny przy chemio- i radioterapii.

Więcej o oleju lnianym tutaj.