Archowum tagów: bieganie

Paź 31

Poszukujemy tych butów, które są najlepsze dla biegaczy

Bieganie może niejako spowodować, że nareszcie będziemy żyć jak chcemy. Czyli znajdziemy sobie fajne zajęcie, znacznie poprawimy sylwetkę oraz zdrowie, a do tego po prostu nieustanna chandra, kiepski humor, te sprawy, odejdą w zapomnienie. Oczywiście nie można rzec, iż regularne bieganie sprawi, że wszelkie nasze problemy, także te dotyczące zdrowia, będą na zawsze już za nami, lecz i tak można zaryzykować twierdzenie, że biegacze są zasadniczo w sporo lepszej formie fizycznej, aniżeli bierniejsza część społeczeństwa.

Paź 23

Pokochaliśmy sport i to wspaniale. Sport ma same zalety, nie dość, że wpływa na kondycję zdrowotną, to zdecydowanie poprawia humor

Ostatnie lata pokazały, ze nasza aktywność stale rośnie. Nie wiemy dlaczego właśnie tak się stało, ale wydaje się, że największa zasługa tej zmiany kryje się w lepszej świadomości, czym jest nasze ciało i zdrowie. Wpływają na to zapewne programy w telewizji, blogi prowadzone w internecie i cały klimat, który jest z tym związany.

Paź 05

Nordic Walking

Ostatnio chętnie wybieranym typem aktywności stał się nordic walking. Można powiedzieć, że przez popularność tej dyscypliny spacery nabrały zupełnie innego wymiaru niż to było kiedyś. Dzięki tej aktywności czerpie się wszelkiego rodzaju zalety wynikające ze zwykłego spaceru, połączone z innymi dobrymi skutkami dla ciała ludzkiego. Niektórym wydaje się, że nordic walking nadaje się jedynie dla emerytów i tylko oni preferują ją na co dzień. Jest to jednak nieprawda, aktywność taka jest dobrą formą spędzania wolnych chwil dla każdej osoby. Warto zaznaczyć, że w czasie takiego wycieczek traci się dużo więcej kalorii niż w przypadku tradycyjnego spaceru. Dzieje się tak, gdyż w tym specyficznym chodzie wykonuje się także charakterystyczne ruchy rąk, zbliżone jak przy biegach narciarskich.

Wrz 26

Obuwie sportowe – cenne wskazówko dotyczące ich wyboru

Aktywność fizyczna jest niezwykle pomocna w ludzkim życiu. Umożliwia utrzymywanie organizmu w dobrej kondycji, a co z tym związane – w dobrym zdrowiu. Do aktywności ruchowej nie jest konieczny zaawansowany sprzęt, bez tego można trenować bieganie czy odbywać długie spacery. Do tego i do pozostałych rodzajów ruchu przydaje się jednak konkretny ubiór. Jeżeli chodzi o trenowanie biegów, to zwłaszcza zimą by móc się poruszać na zewnątrz konieczne jest posiadanie dobrze izolującej od zimna a w miarę lekkiej odzieży. Podobnie jest w przypadku gier drużynowych, w rozmaitych porach roku wymagają innego rodzaju odzieży, jeżeli rozgrywane są na wolnym powietrzu.

Wrz 18

Zakup urządzeń i akcesoriów sportowych przez Internet

Wreszcie przybyła upragniona wiosna, a razem z nią ciepłe dni. Już niebawem będzie lato i zaleje całą Polskę falą upałów. Skwarne letnie dni najmilej się spędza nad morzem. Ale gdy popatrzymy na to, co się porobiło z naszą sylwetką w ciągu mroźnych zimowych tygodni, to mamy chęć uciec jak najdalej. Zamiast jednakże ukrywać się przed resztą świata, lepiej po prostu odpowiednio zabrać się za siebie. Budowanie pięknej figury nie niesie za sobą żadnych kosztów, ale bez wątpienia żąda poświęcenia. Nie da się bowiem mrugnąć okiem i znowu wejść bez trudu w kostium z zeszłego sezonu. W walce ze zbędnymi kilogramami najważniejsza jest systematyczna praca.

Starsze posty «