«

»

Lis 11

Alkoholizm na pewno jest bardzo ciężką chorobą ale da się ją leczyć

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób zdawało sobie sprawę z tego, jak mocno poważną chorobą jest alkoholizm. Co najpoważniejsze, uzależnienie od alkoholu zaczyna się całkowicie niewinnie. Najczęściej większość z nas po prostu lubi wypić czasem kilka drinków w towarzystwie rodziny.

kieliszek z wódką
Źródło: pixabay.com

Zazwyczaj alkohol kojarzy nam się z dobrą zabawą i imprezami. Jeśli jednak przychodzą ciężkie chwile, a my nadal sięgamy po drinki – to pierwszy sygnał, że coś jest nie w porządku.

Jeżeli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj ofertę (https://scenariuszzycia.pl/blog/symbolika-liczb-wprowadzenie/), który Ci oferuje. Z pewnością jest tym, czego już długo poszukujesz.

Najczęściej alkoholizm zaczyna się w wypadku, kiedy zaczynamy pić w samotności i w celu zagłuszenia problemów. Choroba alkoholowa jest wielce podstępna także dlatego, że niejednokrotnie nie zdajemy sobie z niej sprawy. Chęć napicia się jednego drinka po ciężkim dniu wydaje się fantastycznym sposobem na odpoczynek. Dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wówczas już rozpoczyna się uzależnienie od alkoholu. Zwykle orientujemy się, że jest z nami niedobrze wtedy, kiedy jest już za późno i jesteśmy już mocno uzależnieni. Nigdy jednakże nie jest zbyt późno na zaczęcie terapii – z każdego uzależnienia da się wyjść. Prowadzony przez nas ośrodek leczenia uzależnień w Radomiu jest bardzo popularny między innymi ze względu na gigantyczną skuteczność w leczeniu chorób alkoholowych- sprawdź sam.

kufle z piwem
Autor: Frô de maracujá!
Źródło: http://www.flickr.com
Dla każdego klienta opracowujemy korzystny dla niego system leczenia, a później robimy wszystko, żeby wcielić go w życie. Zwykle najbardziej pomocna okazuje się terapia w grupie, jeżeli jednak ktoś ma kłopoty z otworzeniem się przed grupą, proponujemy mu psychologa. Bardzo ważne jest, aby pacjent przyznał sam przed sobą, że musi zmierzyć się z uzależnieniem od alkoholu. Jest to pierwszy krok w każdej terapii- pomocne wskazówki. Kiedy bowiem alkoholik nie będzie zdawał sobie sprawy ze swoich uzależnień, właściwie nikt nie będzie w stanie udzielić mu pomocy. Niemal każdy pacjent będzie nader potrzebował pomocy ze strony rodziny. Dobrze to wiemy, dlatego często organizujemy także spotkania z przyjaciółmi naszych alkoholików – poważne rozmowy odbywane w tych wypadkach są naprawdę nader pomocne.